سلام بچه ها! همونطور که تو پست قبل گفتیم، از سال ۲۰۱۴ دیگه گوگل آپدیتی برای گوگل گاگلز ارائه نکرد و همون فواید و ویژگی هایی که داشت سریعا توسط سرویس های دیگه در قالب نرم افزارهای مختلف جایگزین شد. اما مدتی قبل تو کنفرانس توسعه دهندگانی که شرکت گوگل برگزار کرد، از یک جانشین مناسب برای گوگل گاگلز(google goggles)، به نام گوگل لنز(google lens) رونمایی کرد.

google lens identifying flower
شرکت گوگل باور داره که با گوگل لنز گوشی های هوشمند دنیای اطرافشون رو درک میکنن! نحوه استفاده از گوگل لنز هم به این حالت هست که مثلا عکس یک گل رو میگیرید و اطلاعات مربوط به اون رو کسب میکنید یا حتی از یک متن عکس میگیرید و گوگل لنز اون رو به زبونی که میخواین ترجمه میکنه. اونوقت اطلاعاتی راجع به چیزی که ازش تصویربرداری کردید تهیه میکنه و در قالب متن در دسترس ما قرار میده. شاید با خودتون بگین که خوب اینکه شد همون گوگل گاگلز :/ اما نه، گوگل لنز حتی از این هم فراتر میره و جز شناسایی چیزی که تصویرش رو میبینه، اون رو درک و تحلیل میکنه و به بقیه سرویس های گوگل متصل میشه تا اطلاعاتی رو که درباره اون دارن رو دریافت کنه. اینطوری هر اطلاعاتی رو که ممکنه توی اینترنت از اون چیزی که ازش عکس گرفتید وجود داشته باشه، گوگل لنز به شما تحویل میده!

google lens showing info on location

البته شاید این قابلیت ها به صورت مجزا از قبل هم وجود داشته باشه ولی برتری گوگل لنز اینه که همه‌ی این ها رو با هم درون سرویس هوش مصنوعی گوگل که گوگل اسیستنت (Google Assistant) یا دستیار گوگل نام داره، ارایه میده! به این صورت، با ترکیب گوگل لنز تو گوگل اسیستنت، مثلا میتونید به گوگل اسیستنت بگید این متن رو ترجمه کن و اون با استفاده از گوگل لنز این کار رو انجام میده! البته هنوز گوگل لنز در دسترس نیست ولی گوگل اعلام کرده که بزودی اون رو عرضه میکنه.

نظرتون درباره گوگل لنز چیه؟ با تک تایم همراه باشید تا وقتی در دسترس قرار گرفت از خبرش مطلع بشید! 😉

2 لایک

linkمنبع: TechCrunch

درباره طراوت شادبهر

من سرپرست عملياتى تك تايمم و كارم نظارت و رسيدگى به عملکرد سایت، شبکه های اجتماعی، دوره ها و برنامه‌ريزى براى اون هاست تا مطمئن شم كه همه چيز همونطور كه تك تايمى ها دوست دارن پيش ميره! كار با بچه ها رو دوست دارم و البته تو اين زمينه با تجربم، ولی خب تجربه حتی زیادشم کمه!😉

مشاهده پست های طراوت شادبهر | وبسایت