ما هممون میدونم پرینت چیه! ولی حالا فرق اینکه پرینت ۳ بعدی با پرینت معمولی ( دو بعدی) چیه رو اینجا واستون توضیح میدم.
پرینت های معمولی همشون فقط دوتا بُعد دارن، پشت و جلو. ولی در پرینت سه بعدی همونطور که از اسمش پیداست، یه بُعد دیگه هم وجود داره که بهش میگیم حجم. این بُعد سوم یا حجم باعث میشه که جسم پرینت شده واقعی باشه. با استفاده از این نوع پرینت ما میتونیم واسه خودمون یه سری چیزها بسازیم؛ مثلا عکس یه لیوان رو پرینت بگیریم و بعدش یک لیوان واقعی داشته باشیم!!

3d printed objects
اجسام چاپ شده
3d printing creation
تولید جسم ۳ بعدی با پرینتر های ۳ بعدی

پرینت ۳ بعدی این ویژگی ها رو داره :
-اشیاء با اضافه کردن یا ته نشین کردن لایه های مواد ساخته میشن، نه با کم کردن یا بریدن قسمت هایی از یک ماده.
– چون اشیاء با اضافه کردن لایه ها ساخته شدن، فایل کامپیوتری با جزئیات راجع به مدل یا طرح شما، باید تبدیل شه به قسمت هایی که پرینتر لایه به لایه اون رو بسازه. به اینم اشاره کنیم که پرینتر های معمولی قادر به این کار نیستن و واسه یه پرینت سه بعدی پرینترهای خاصی نیاز داریم.
-پرینت یک شیء به صورت سه بعدی ممکنه ساعت ها و یا حتی روزها طول بکشه و این بستگی به میزان پیچیدگی و اندازه‌ی طرحتون داره.
– قیمت این پرینت ها هم بستگی داره به موادی که استفاده میشه، مثلا اگه بخواین با چوب ساخته شه باید هزینه یک تکه چوب رو پرداخت کنین!
حالا شما بگین که اگه یدونه ازین پرینترها داشتین باهاش چی میساختین؟😉
جواباتون رو واسه ما تو کامنت بگین!

1 لایک

درباره طراوت شادبهر

من سرپرست عملياتى تك تايمم و كارم نظارت و رسيدگى به عملکرد سایت، شبکه های اجتماعی، دوره ها و برنامه‌ريزى براى اون هاست تا مطمئن شم كه همه چيز همونطور كه تك تايمى ها دوست دارن پيش ميره! كار با بچه ها رو دوست دارم و البته تو اين زمينه با تجربم، ولی خب تجربه حتی زیادشم کمه!😉

مشاهده پست های طراوت شادبهر | وبسایت