گوگل تو آپدیت جدیدی که برای جیمیل داده، اعلام کرده که یک‌سری ویژگیهای جدید رو به جیمیل اضافه کرده پس اونا رو باهم چک میکنیم.

۱. چگونه قابلیت‌های جدید رو روشن کنیم؟

activate new gmail features
فعال‌سازی ویژگی‌های جدید


خب این ویژگیها به خودی خود کار نمیکنن(حداقل فعلا) پس خودتون باید فعالش کنید. برای اینکار کافیه که به قسمت تنظیمات برید و دکمهی خاکستری رنگ که در سمت راست بالای صفحه قرار گرفته (Try the new Gmail – جیمیل جدید را امتحان کنید) رو انتخاب کنید. شما میتونید هر موقع که خواستین به حالت قبلی برگردین، پس از فعال‌سازی این گزینه نگران نباشین‌.

gmail options new design

بعد از اینکه صفحه مجددا بارگذاری شد، کادری باز میشه که ظاهر نمایش ایمیل‌هارو میتونید تعیین کنید. مثل تصویر بالا!

۲. حالا میتونید ایمیلهای خودتون رو Snooze کنید!

gmail snooze feature
درست مثل inbox گوگل، شما تو جیمیل هم میتونید پیام هاتون رو snooze کنین که باعث میشه برای مدتی اونا ناپدید و بعد هر موقع که خواستین دوباره به صندوق پیام‌هاتون فرستاده بشن. زمانی که یه ایمیل رو از صندوق پیام‌هاتون هایلایت میکنن چهارتا گزینه در سمت راست به نمایش درمیاد که از اونجا میتونید گزینه snooze رو ببینید و انتخاب کنید که چه مدت میخواین اون ایمیل رو ناپدید کنین.

۳. حالت محرمانه (Confidential mode) که این اجازه رو بهتون میده تا ایمیلهایی ارسال کنین که به خودی خود از بین میرن!

gmail confidential mode
اگه ایمیلی ارسال میکنین که حاوی موارد محرمانهای هست و نیاز نیست که مدت زمان زیادی باقی بمونه این حالت جدید به دردتون میخوره. با زدن این گزینه قبل از ارسال ایمیل یه تاریخ انقضا برای ایمیلتون در نظر میگیرین که بعد از اون مدت دیگه ایمیلتون قابل خوندن نباشه. همینطور این ایمیل قابل فوروارد کردن یا کپی کردن هم نیست! 🙂

۴. یک نوار کناری (Sidebar) برای دیگر برنامههای گوگل!

gmail apps icons
اگه هم‌زمان و در یک پنجره بخواین هم به ایمیلتون و هم به تقویم نگاه کنین خب باید بگیم خوش شانس هستین! چون آپدیت جدید این قابلیت رو هم اضافه کرده. یک خط عمودی در سمت راست اضافه کرده که به شما اجازه میده یه نسخه کوچیک از دیگر برنامههای Google، مانند تقویم نگه دارید. فقط کافیه همونجا روی آیکون مورد نظر کلیک کنید تا چیزی که میخواید ظاهر بشه.

البته تغییراتی که توی جیمیل ایجاد شده خیلی بیشتر از اینایی هست که گفتیم، ولی ما فقط به مهم‌ترین این تغییرات اشاره کردیم. بقیه این تغییرات رو پیدا کنید به ما هم خبر بدید!‌ 😀

3 لایک