کمپانی اپل در سال‌های اخیر تلاش زیادی کرده تا سرویس نقشه خودش رو برای رقابت با نقشه گوگل یا Google maps مجهزتر کنه و علاوه بر افزایش کیفیت اون، ویژگی‌های جدیدی هم به اون اضافه کنه. با این که سرویس نقشه کمپانی اپل هنوز در بسیاری از موارد، مثل دقت در مسیریابی یا تعداد کشور‌های تحت پوشش به خوبی نقشه گوگل نیست، ولی این برنامه ویژگی‌های جالب و منحصر به فردی داره. مثل نمایش نقشه داخلی اماکن عمومی، نمایش سالن های مترو و قابلیت Flyover!

به کمک این قابلیت میتونین به یک تور گردشگری از مکان‌های دیدنی شهر‌های توریستی برید و در حالی که تو آسمان این شهرها مشغول پرواز هستین، از دیدن ساختمان‌های زیبا و تاریخی مثل کولوسئوم “Colosseum” (آشنایی با کولوسئوم) واقع در شهر رم کشور ایتالیا، لذت ببرین.
در هر لحظه‌ی این تور میتونین دکمه Pause رو بزنین، تور رو متوقف کنین تا نگاهی نزدیک‌تر به این اماکن داشته باشین. کافیه آیفون یا آیپدتون رو به جهات مختلف حرکت بدین تا از زوایای مختلف این مکان‌های دیدنی رو مورد بررسی قرار بدین.

در این تور‌ها شما به صورت از پیش تعیین شده بر فراز چند مکان دیدنی از شهری که انتخاب کردین به پرواز در میاین و بعد از چرخیدن یک دور کامل، دور هر کدوم از این محل‌ها، به محل بعدی برده میشین. قابلیت Flyover برای بسیاری از شهر ها قابل استفاده هست.

در صورتی که این امکان برای یک شهر وجود داشته باشه دکمه Flyover در منو اطلاعات شهر به نمایش در میاد.

پیشنهاد می‌کنیم اگه تا حالا این کار رو نکردین حتماً یک بار این تور‌ها رو تجربه کنید و فرصت پرواز از بالای اماکن دیدنی جهان رو که هیچ تور گردشگری، حتی در صورت مجهز بودن به بالگرد، به صورت رایگان در اختیارتون نمیذاره، 😉 از دست ندین.

 

برای اینکه ببینید این قابلیت چطوری هست، می‌تونید ویدیوی زیر رو که کار با این قابلیت رو نشون میده تماشا کنید:

1 لایک