با حذف کلید هوم و حاشیه صفحه گوشی‌های آیفون در دهمین نسل این گوشی‌ها، روش استفاده از این گوشی هم متحول شده. کاربران حالا با ژست‌های حرکتی بیشتری سر و کار دارن اما یادگیری تمامی این ژست‌های حرکتی، مثل کشیدن انگشت از پایین به بالا برای برگشتن به صفحه خانه، کمی مشکل به نظر میرسه. تو این پست به ۱۰ ژست حرکتی کاربردی آیفون اشاره میکنیم!😉

۱- فیس آیدی
اگه فیس آیدی در اولین تلاش شکست خورد و نتونست شما رو بشناسه، با کمی بالا آوردن و بعد پایین بردن نوار خانه، در پایین صفحه، فیس آیدی دوباره سعی در شناختن‌تون میکنه.

iphone x face id

۲- نمایش درصد باتری

دیدن درصد باتری باقی مونده تو آیفون ۱۰ کمی متفاوته. برای این کار باید از گوشه‌ی بالایی سمت راست صفحه به پایین بکشین تا مرکز کنترل (Control Center) باز بشه و میتونین اونجا درصد رو ببینین.

۳- فعال کردن قابلیت کار با گوشی بصورت یک‌دستی
با دوبار لمس کلید خانه در آیفون‌های ۶ و ۷ و ۸ صفحه برای دسترسی بهتر به بخش‌های مختلف صفحه هنگام کار با یک دست، صفحه نصف میشه. اما این روی آیفون ۱۰ جواب نمیده، چون کلید هومی در کار نیست. پس باید چیکار کرد؟ :/
کافیه نوار پایین صفحه رو یکبار به سمت پایین بکشین تا به این قابلیت دسترسی داشته باشین.

۴- راه دیگه برای دسترسی به قابلیت کار با گوشی بصورت یک‌دستی

یه روش دیگه این هست که نوار خانه رو به بالا بکشین و‌ سریییع، خیلی سریع! دوباره بدینش پایین. شاید یکم سخت به نظر بیاد اما وقتی انجامش میدین این طور نیست.

۵- باز کردن مرکز اعلانات
برای این کار کافیه مثل همیشه از قسمت وسط بالای صفحه به سمت پایین بکشین تا به همه‌ی اعلانیه‌ها دسترسی داشته باشین. دقت کنین که اگه همین کارو از گوشه سمت راست انجام بدین کنترل سنتر باز میشه.

iphone x notifications

۶- سوییچ کردن سریع بین برنامه‌ها
میخواین سریع به برنامه قبلى که استفاده کردین برگردین؟ نوار پایین صفحه آیفون رو به سمت راست بکشین تا به برنامه قبلى برگردین. میتونین با حرکت دادن نوار به چپ و راست بین برنامه‌هاسوییچ کنین، بدون اینکه به صفحه خانه برگردین.

٧- چک کردن نوتیفیکیشن‌ها با یک نگاه
زمانى که آلارمى به صدا در میاد، یه نگاه به صفحه آیفون X کافیه تا صداى زنگ آلارم رو کم کنه! حتى صداى زنگ تلفن هم وقتى به گوشى نگاه نمیکنید بلندتره. همچنین در صورتى که به صفحه نگاه کنید، متن پیام‌ها و اعلانیه‌ها هم براى شما، یعنى فقط براى شما و نه بقیه، نمایش داده میشه.

iphone x lock screen

٨- کلید خانه‌ى مجازى
با استفاده از قابلیت Accessibility (دسترسی) مثل نسل‌هاى گذشته میتونین روى صفحه گوشى کلید خانه یا کلید هوم مجازى شبیه به دکمه فیزیکى داشته باشین و با یک تَپ به صفحه هوم برگردین. البته اگه از کشیدن انگشتتون از پایین به بالا راضى نیستین. براى فعال کردن این امکان مسیر زیر رو در تنظیمات دنبال کنین.

Settings>general>Accessibility>Assistive touch

٩- راز بزرگ صفحه قفل
آیکون‌هاى چراغ قوه و دوربین براى تزیین صفحه قفل به اون اضافه نشدن. با لمس سه بعدی، لمس با مقدارى فشار، روى هر کدوم میتونین فلش گوشى رو روشن کنین و یا دسترسى سریع به دوربین داشته باشین.

١٠- فیلم بردارى در حالت ۴K
امکان این کار روى آیفون وجود داره. فقط کافیه فعالش کنین. برا این کار به مسیر Settings>Camera>Record video برین و تنظیمات رو به ۴K 60 fps تغییر بدین.

iphone x video recording

2 لایک

linkمنبع: COMPUTERWORLD