ما قبلا توی کلاس‌ها و همینطور توی وبلاگ خیلی از Green/Blue Screen براتون گفتیم و حتما میدونین که این تصاویر به کمک نرم افزار‌های ویرایش فیلم ساخته میشه.
تو آموزش‌های قبلی نحوه‌ی کار با این ویژگی رو در نرم افزار‌های دیگه بهتون گفتیم و الان نوبت رسیده به یه نرم افزار معروف دیگه که ممکنه بخواین ازش برای ادیت یا ویرایش فیلم‌تون استفاده کنین.

بریم سراغ نرم افزار فیلمورا. دقت داشته باشین که این امکان تنها روی نسخه دسکتاپ فیلمورا وجود داره و نه نسخه موبایل این برنامه.

۱- برای ساخت یک صحنه گرین اسکرین، برنامه فیلمورا رو باز کنید و روی گزینه “full feature mode” که به شما اجازه استفاده از تمامی امکانات این برنامه رو میده کلیک کنید.

۲- هر دو کلیپ بک‌گراند و کلیپ گرین اسکرین رو “import” کنید تا در بخش “library” برنامه به نمایش در بیان. دقت کنید که به جای هر کدوم از این کلیپ‌ها میتونه یه عکس هم باشه، برای مثال یه عکس با پشت صفحه سبز.

۳- ویدیو پشت صفحه رو به کلیپ توی تایم‌لاین اضافه کنید تا به شکل زیر قرار بگیرن:

۴- نشانگر ماوس رو روی کلیپی یا عکسی که گرین اسکرین داره ببرین و روی اون دوبار کلیک کنید تا صفحه تنظیمات برای این کلیپ باز شه. بعد روی گزینه “Advanced” کلیک کنید.

۵- وارد بخش “effect” بشین، و گزینه “make parts of this video transparent” رو علامت‌دار کنید. در همین صفحه شما میتونین رنگی رو که میخواین نامرئی بشه رو انتخاب کنید و همینطور میزان نامرئی شدن یک رنگ خاص رو با استفاده از “intensity level” کم یا زیاد کنید تا بهترین کیفیت ممکن رو به دست بیارین.

۶- در مرحله بعدی کافیه فیلم رو پیش نمایش بدین و روی گزینه “save” کلیک کنید تا تغییرات‌تون ذخیره بشه.

برای دانلود این برنامه به این پست مراجعه کنین.

1 لایک