همونطور که تو پست قبلی گفته بودیم تو این بخش با استفاده از نرم افزار فاینال کات پرو اپل (Final Cut Pro) یک صحنه گرین اسکرین میسازیم. توجه داشته باشین که این نرم افزار تنها روى سیستم عامل مک (mac OS) قابل اجراست.

در یک صحنه که در اون از گرین اسکرین استفاده شده در واقع دو فیلم جدا به صورت هم‌زمان در حال اجرا هستن. یک فیلم از صحنه‌اى که صفحه سبز در اون قرار داده شده و فیلم دیگه،  فیلمى که میخوایم به جاى صفحه سبز نمایش داده بشه. این دو فیلم در تایم لاین (Time Line) روى هم قرار میگیرن و با استفاده از افکت گرین اسکرین (Green screen effect) موجود در نرم افزار ویرایشگر ویدیو، هنگام پخش با هم ترکیب میشن.

براى انجام این کار در تایم لاین فاینال کات، ویدیو داراى صفحه سبز رو اضافه کنید. با استفاده از (drag and drop) به راحتى این کار انجام میشه و فقط کافیه فیلم رو (‌حتى از Finder) بکشین و بندازین تو تایم لاین.

Final cut pro interface
بعد از اضافه کردن ویدیویى که صفحه سبز داره، ویدیو دوم، یعنى اونى که میخواین جاى صفحه سبز نمایش داده بشه رو هم به تایم لاین اضافه کنید. دقت داشته باشین که ویدیو داراى صفحه سبز در تایم لاین بالاى ویدیو دوم قرار میگیره. به این شکل…

Final cut pro timeline

حالا تو مرحله آخر کار در سمت راست تایم لاین روى دکمه افکت ها، که نشون داده شده، کلیک کنید و توى نوار جستجو کلمه “keyer” رو سرچ کنید. از دو افکت نمایش داده شده سمت چپى، که نوشته keyer رو باز هم بکشید روى ویدیو داراى صفحه سبز.

final cut pro green screen

حالا میبینید که فیلم ها با هم ترکیب شدن و صحنه مورد نظر شما به همین راحتى خلق شده. 😀

final cut pro final image

تو بخش بعدی همین کار رو با برنامه Adobe Premiere انجام میدیم و بعد از اون با نرم افزار Filmora. 🙂

0 لایک