برنامه Swift playgrounds رو ما تو وبلاگ تک تایم قبلا معرفی کردیم. برنامه‌ای ساخته شده توسط کمپانی اپل برای آموزش برنامه‌نویسی به کودکان به زبان سوییفت که زبان برنامه نویسی برای کامپیوترهای این کمپانی، آیفون و آیپد هست. کمپانی اپل اخیرا نسخه جدیدی از این برنامه رو منتشر کرده و به اون بخش‌ها و امکانات جدیدی اضافه شده.

در نسخه جدید این برنامه تولید کنندگان محتوا هم میتونن برای این برنامه دوره‌های آموزشی، تمرین و پروژه‌هایی شبیه به نمونه‌های موجود در این برنامه به زبان برنامه‌نویسی سوییفت طراحی کنن.
کاربران این برنامه هم در نسخه جدید میتونن این پروژه ها رو “Subscribe” کنن تا جدید‌ترین پروژه‌های موجود براشون ارسال بشه.

این برنامه در نسخه قبلی خودش از روبات‌های قابل برنامه‌نویسی هم پشتیبانی می‌کرد. حالا از تعداد روبات‌های بیشتری پشتیبانی می‌کنه و این امکان رو به شما میده تا با کد نویسی روبات‌ها رو به حرکت در بیارید. با این که همه‌ی این ربات‌ها موجود نیستن، اما بعضی از این ربات‌ها تو کشور خودمون هم قابل خریداری هستن.


علاوه بر همه‌ی این‌ها، پازل‌های جدید سوییفت هم به این برنامه اضافه شدن که چالش‌های جدید رو به همراه دارن. اگه این برنامه رو قبلا دانلود کردین که با این چالش‌ها آشنایی دارین، نشون دادن راه به شخصیت این برنامه، بایت (Byte)، از مسیرهای پر پیچ و خم سوییفتی!

اگه علاقه‌مند به یادگیری برنامه نویسی به خصوص زبان سوییفت اپل هستین و یک آیپد هم دارین، بهترین کار دانلود این برنامه و شروع به یادگیری این زبان پرطرفداره!
برای دانلود به این پست ما سر بزنید.

0 لایک