هر یک از شرکت‌هاى توسعه‌دهنده نرم افزار که سیستم عامل هاى خاص خودشون رو توسعه میدن؛ مثل اپل، گوگل، و مایکروسافت، براى توسعه پلتفرم خودشون و تولید اپلیکیشن‌ها از زبان برنامه نویسى خاصى استفاده میکنن و این زبان، همون چیزیه که برنامه نویس‌ها براى تولید اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها در اون پلتفرم خاص، مثلا ویندوز، باید یاد بگیرن.
Swift (به معنای سریع) زبان برنامه نویسی اپل هست که با این که مدت زیادى از روی آوردن اپل بهش نمیگذره (قبل از سوییفت اپل از زبانی به نام آبجکتیو-سی (Objective-C) استفاده میکرد!)، اما بسیار پر استفاده شده و طرفدار هاى بسیار زیادی هم پیدا کرده.
که البته دلایلى براى این وجود داره!


یکی از این دلایل آسان بودن یادگیرى سویفت هست.
اپل همیشه به سادگى کار با محصولات و سهولت استفاده بین کاربرها معروف بوده و این قضیه در کار توسعه دهنده‌ها و برنامه نویس‌ها هم راه پیدا کرده. یادگیرى سویفت بسیار ساده و جذابه به خصوص به کمک استفاده از برنامه منتشر شده توسط خود اپل، به نام Swift Playgrounds (به معنای محیط بازی سوییفت) که توی پستى جدا مفصل راجع بهش میگیم.


از طرف دیگه دسترسى به آموزش‌ این زبان خیلى ساده شده. صد‌ها برنامه روى اپ استور اپل وجود داره که پله به پله سوییفت رو به شما آموزش میده و علاوه بر این برنامه‌ها منابع بسیار زیاد دیگه‌ای هم براى توسعه نرم‌افزار به زبان سویفت رو اینترنت موجوده که هر کسى میتونه به راحتى به همه اون‌ها دسترسى داشته باشه! 😉

سویفت از عناصر و المنت‌هایى استفاده میکنه که همگى به زبان واقعى (زبان انسان) بسیار نزدیک هستن که با کمى آشنایى به زبان انگلیسى به راحتى قابل درک هستن.
اگه به فکر یادگیرى سویفت هستید ما با شما نرم افزار Swift Playgrounds که توسط خود اپل تولید و منتشر شده رو پیشنهاد میکنیم. 🙂

این برنامه روى اپ استور آیپد موجوده و میتونید اون رو از لینک زیر دریافت کنید:

phone_iphone دریافت نسخه iOS

1 لایک